Aktualności

Zaprzyjaźniona Fundacja Onko Cafe wydała dla wszystkich potrzebujących poradnik "Hematologia".

Poradnik można pobrać ze strony Fundacji: http://onkocafe.pl/aktualnosci/198-poradnik-hematologia

Oddajemy w Państwa ręce poradnik pt. :Hematologia" publikację, która zawiera najważniejsze informacje o chorobach nowotworowych krwi. Tekst, który powstał dzięki zaangażowaniu specjalistów w poszczególnych dziedzinach, pomaga zrozumieć źródło tych chorób, podstawowe sposoby ich leczenia, a także przekazuje cenne porady ? od tego, jak radzić sobie z emocjami towarzyszącymi rozpoznaniu nowotworu krwi, aż do wskazówek dietetycznych, jakże ważnych w codziennym funkcjonowaniu chorego.

Poradnik wypełnia lukę w dostępnych dla chorych źródłach wiedzy na temat tych, względnie rzadkich, jednak bardzo skomplikowanych chorób. Nie da się zaprzeczyć, że wraz ze wzrostem średniej wieku naszego społeczeństwa, częstość wykrywania nowotworów krwi będzie rosła.

Nowotwory krwi to bardzo heterogenna grupa schorzeń, mająca źródło w różnych komórkach ciała, mająca bardzo różny przebieg. To, co je łączy, to niekontrolowany rozrost komórek, które wymykają się spod mechanizmów kontroli w organizmie. Choroba może postępować bardzo szybko, jak w przypadku ostrych białaczek szpikowych (OBSz), lub powoli, jak w przypadku przewlekłej białaczki limofocytowej (PBL). Ta ostatnia, najczęstsza spośród nowotworów krwi u dorosłych, może również mieć bardzo zróżnicowany przebieg ? o ile u większość chorych nie będzie wymagała aktywnego leczenia, poza baczną obserwacją, o tyle u części z nich, będzie miała przebieg zbliżony do bardzo agresywnych białaczek. Szczególna grupa chorych ma niekorzystnie rokujący wariant choroby, w którym komórki niosą specyficzna mutację genetyczną ? delecję fragmentu chromosomu 17 (del17p).

W ostatnich latach, dzięki lawinowemu rozwojowi badań nad tymi nowotworami, opracowano wiele przełomowych terapii, które zmieniają obraz tych chorób. Świetnymi przykładami są doustne, celowane leki stosowane w przewlekłej białaczce szpikowej (PBSz), czy inhibitory kinaz dopuszczone 3 lata temu do leczenia PBL. Te pierwsze weszły do rutynowego leczenia, podczas gdy te ostatnie wciąż nie mogą doczekać się finansowania, mimo grupy pacjentów, dla których są jedyną szansą na ratowanie życia. Wśród niekwestionowanych metod leczenia białaczek i chłoniaków są przeszczepienia szpiku ? pochodzącego od pacjenta lub dawcy. Są standardem w leczeniu np. szpiczaka plazmocytowego, ostrych białaczek szpikowych, ale już we wspomnianej wcześniej PBL mają ograniczone zastosowanie z racji wieku i stanu zdrowia chorych.

Nowości w leczeniu nowotworów krwi znajdują oddźwięk w wielu niedawnych publikacjach medialnych: polecamy wywiad  dla MedExpress TV  gdzie Jacek Gugulski reprezentujący Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową i Konsylium Pacjentów z Nowotworami Krwi mówi o wyzwaniach dla osób zmagających z chorobą, a także o zmianach, jakie nastąpiły w środowisku organizacji pacjenckich.  https://www.youtube.com/watch?v=wgA6pGjlm5U

Z początkiem kwietnia wystartował program rehabilitacji psychoruchowej NOWA JA!

Do programu zostało zakwalifikowanych 10 Pań , które zostały objęte szerokim programem warsztatów.

Liczymy, że uczestnicy szybko odnajdą nowe wiosenne  siły zarówno fizyczne jak i psychiczne :)

Cel  programu:

Usprawnienie fizyczne jak i psychiczne pacjentek po zabiegu mastektomii z uwzględnieniem drenażu limfatycznego , porad wizażysty i dietetyka oraz warsztatów psychologicznych.

Zajęcia w ramach programu odbywać się będą w ramach następującego harmonogramu:

  • Drenaż limfatyczny – 10 spotkań, każde po 45 minut, siedziba Fundacji
  • Dietetyk - 3 spotkania , na początek , w środku i na końcu cyklu warsztatowego. Termin spotkań indywidulanie ustalony z dietetykiem, miejsce wskazane przez dietetyka.
  • Wizażystka- 1 spotkanie 2 godzinne , miejsce wskazane przez wizażystkę
  • Warsztaty psychologiczne – cykl 5 spotkań, siedziba Fundacji:
  • 1 spotkanie 12.04.2017 ( środa )godzina 16.00-17.45
  • 2 spotkanie 26.04.2017 ( środa) godzina 16.00-17.45
  • 3 spotkanie 10.05.2017 ( środa) godzina 16.00-17.45
  • 4 spotkanie 24.05.2017 ( środa) godzina 16.00-17.45
  • 5 spotkanie 07.06.2017 ( środa) godzina 16.00-17.45

Program mogliśmy zrealizować dzięki darowiznom i wpłatom z 1% ;

KRS Fundacji 0000262786

Znalezione obrazy dla zapytania zdjęcia spotkanie

Szanowni Państwo, 
 
z dumą informujemy, że gdyńska kampania „Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jądra” została wyróżniona nagrodą Jaskółki Nadziei 2017.

21 marca, w Warszawie, podczas VI Forum Pacjentów Onkologicznych, organizowanym przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych, odebraliśmy wyróżnienie Jaskółki Nadziei dla kampanii Odważni Wygrywają.

W uzasadnieniu Kapituła nagrody napisała: „za unikatowy w skali kraju projekt profilaktyki raka jąder, za szerzenie świadomości i przełamywanie tabu dotyczącego tego nowotworu, stanowiącego zagrożenie życia młodych mężczyzn”

Inspiracją do zainicjowania kampanii Odważni Wygrywają, w roku 2009, była prawdziwa historia, młodego gdynianina, u którego zdiagnozowano raka jądra . Celem kampanii jest prowadzenie działań profilaktycznych poprzez edukację w zakresie rozpoznawania nietypowych zmian oraz zwrócenie społecznej uwagi na zagrożenie występowania tego rodzaju raka.

Tej wiosny Fundacja „Gdyński Most Nadziei” zaprasza Panie po mastektomii do udziału w programie „ NOWA JA ”. Trzymiesięczny cykl rehabilitacyjny składać się będzie z zabiegów drenażu limfatycznego, spotkań z psychologiem, dietetykiem oraz wizażystą. Udział w programie jest bezpłatny.

Kwalifikacje do programu: mastektomia przeprowadzona w okresie dwóch ostatnich lat, karta członkowska Fundacji GMN.

Zgłoszenia  w formie kserokopii epikryzy, wraz z danymi do kontaktu, przyjmujemy do 20 marca 2017,  mailowo lub osobiście, w siedzibie Fundacji GMN. Program realizowany będzie w okresie od kwietnia do czerwca 2017. Ilość miejsc ograniczona.

Fundacja „Gdyński Most Nadziei”,  ul. Władysława IV 51,  Gdynia,  tel. 58 661 94 56, 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.mostnadziei.pl 

Znalezione obrazy dla zapytania wiosna kwiaty

 

W grudniu, ze względu na Święta Bożego Narodzenia zapisy na drenaż limfatyczny odbędą się 15.12.16. Serdecznie zapraszamy!

Kto razem z nami rozpocznie aktywnie rok 2017?? Serdecznie zapraszamy na zajęcia ruchowe, Izolacje - Body Work już 02.01.2016 o godzinie 12.00 w Active Fitness ( CH Batory, Gdynia). Nie może Was zabraknąć!!

Szanowni Państwo,

W związku ze zmianą warunków finansowania organizacji pozarządowych w roku 2017, Fundacja ,,Gdyński Most Nadziei’’ wprowadza jednorazową, roczną opłatę członkowską w wysokości 100zł. Po dokonaniu jednorazowej rocznej opłaty, każdy z Państwa otrzyma identyfikator imienny (do odbioru w Fundacji), upoważniający do korzystania z zajęć, aktywności oraz programów organizowanych przez Fundację w roku 2017.

Opłat członkowskich proszę dokonywać jedynie na konto Fundacji Gdyński Most Nadziei. Szczegółowe informacje dotyczące opłaty członkowskiej:

Nr rachunku: 83 1140 2017 0000 4402 1226 2962

Tytuł przelewu: na cele statutowe. Imię i nazwisko osoby korzystającej.  

Kwota: 100zł

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Fundacja ,,Gdyński Most Nadziei’’, ul. Władysława IV 51, 81 – 384 Gdynia. Tel. 58/661 94 56, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Od roku 2017 tylko osoby posiadające imienny identyfikator Fundacji GMN na rok 2017 będą mogły korzystać z oferty Fundacji.

Święta to czas radości, czas który możemy poświęcić swoim bliskim i cieszyć się wspólnymi z nimi chwilami. Życzymy Wam więc abyście spędzili prawdziwie rodzinne i spokojne święta pełne miłości i uśmiechu

 

Fundacja "Gdyński Most Nadziei " serdecznie zaprasza na dziewiąte z cyklu spotkanie pt. "Jak zdarza się szczęście”... kiedy w życiu zdarza się choroba nowotworowa, w ramach gdyńskiego programu Akademii Walki z Rakiem.

Zaproszenie przyjęła Elżbieta Skoczeń  - dyplomowana wizażystka, stylistka, kreatorka wizerunku i personal shopper. Absolwentka Francuskiej Szkoły Makijażu Profesjonalnego i Artystycznego Sophoe Lecomte. Finalistka Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu Golden Lipstick.

Ela, wiele lat temu, sama zmagała się z chorobą nowotworową, dziś mówi o tym z uśmiechem: „Trzeba odganiać złe myśli, relaksować się, szukać w sobie pokładów energii, dbać o siebie, malować się, stroić, nie słuchać smutnej muzyki, unikać dołujących filmów i złych wiadomości".

Zapraszamy na spotkanie pełne pasji i dobrej energii, podczas którego zdobędziemy profesjonalną wiedzę z zakresu wizażu i stylizacji, a nasz Gość pokaże także, jak dobrać odpowiedni makijaż oraz świąteczną kreację.

Zabierz koleżankę i dobry humor :-) Przychodzimy w swobodnym stroju.

Spotkajmy się w miłej atmosferze

 08 grudnia (czwartek) godzina 18.00,

w siedzibie Fundacji „Gdyński Most Nadziei”, ul. Władysława IV 51

 

 

Strona 1 z 4