“Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go
wymaga czasu. Czas i tak upłynie..."

Aktualności

Drodzy członkowie Akademii Walki z Rakiem,

 

Informujemy,  że zapisy na drenaż limfatyczny na miesiąc styczeń 2018  prowadzone będą 18 grudnia ( poniedziałek ) 2017 od godziny 9.00.

 

Poniżej przypominany reguły zapisów na drenaż limfatyczny:

  • Zapisy na kolejny miesiąc odbywają się wyłącznie telefonicznie 25 danego miesiąca na miesiąc  kolejny od godz. 9.00 ( np. 25 stycznia zapisy na luty)
  • Jeśli 25 wypada w weekend lub święto zapisy odbywają się w kolejnym dniu pracującym. ( np. gdy 25 to sobota , zapisy odbywają się w poniedziałek)
  • Rejestracja działa pod numerem telefonu  58/661 94 56
  • Możliwość skorzystania z masażu co 2 miesiąc.
  • Brak możliwości zarejestrowania osób trzecich - tylko rejestracja osobista

 

„Śmiech to zdrowie” – każdy to wie, jednak co to oznacza w praktyce?

Jak śmiech działa na nasze ciało, umysł, układ immunologiczny?
Jak śmiech może pomóc w drodze do zdrowia?
Jak się śmiać, kiedy nie mam powodów do śmiechu?

Przyjdź na wykład o śmiechu inaugurujący nowy cykl warsztatów „Śmiechoterapii”, który wprowadzi Cię w tematykę śmiechu z zupełnie innej strony, niż dotychczas.

Zapraszamy  w środę o godz. 11.00 dnia 27 września 2017 do Młodzieżowego Domu Kultury  ul. Grabowo 2 piętro III. Zalecany strój sportowy.


Podczas krótkiej sesji śmiechoterapii na zakończenie wykładu będziesz mieć okazję poczuć i sprawdzić, jak śmiech wpływa na Ciebie.

Dotlenienie organizmu, redukcja stresu, poprawa krążenia i doświadczenie dziecięcej, beztroskiej radości – niezależnie od wieku!

Jest udowodnione naukowo, że nasze ciało nie rozróżnia pomiędzy śmiechem sztucznym
a prawdziwym. W obu przypadkach dostaje dużą dawkę tlenu, energii i dobrego samopoczucia.

Podczas warsztatów specjalne ćwiczenia i odpowiednia dynamika pozwalają przejść od śmiechu wywołanego na życzenie do śmiechu naturalnego.

Śmiechoterapia jest okazją do wspólnej, zdrowej zabawy, momentem na relaks i porzucenie złych emocji.

Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć, dlatego zapraszamy z serdecznym uśmiechem!

„Odważni Wygrywają” to hasło kampanii społeczno-edukacyjnej na temat profilaktyki raka jądra, kierowanej do mężczyzn między 17 a 35 rokiem życia, najbardziej zagrożonych zachorowaniem. Podczas konferencji prasowej , która będzie miała miejsce na tegorocznym 42 Festiwalu Filmów Fabularnych zaprezentowany zostanie spot filmowy promujący profilaktykę nowotworową autorstwa Urszuli Morgi, absolwentki Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Udział w spotkaniu weźmie udział też Małgorzata Marmajewska, prezes Fundacji Gdyński Most Nadziei. Wszystkich dziennikarzy i zainteresowanych zapraszamy.

Konferencja Fundacji "Gdyński Most Nadziei"

19 września | 11:00 - 11:30 | Gdyńskie Centrum Filmowe - Sala Morskie Oko

Zaprzyjaźniona Fundacja Onko Cafe wydała dla wszystkich potrzebujących poradnik "Hematologia".

Poradnik można pobrać ze strony Fundacji: http://onkocafe.pl/aktualnosci/198-poradnik-hematologia

Oddajemy w Państwa ręce poradnik pt. :Hematologia" publikację, która zawiera najważniejsze informacje o chorobach nowotworowych krwi. Tekst, który powstał dzięki zaangażowaniu specjalistów w poszczególnych dziedzinach, pomaga zrozumieć źródło tych chorób, podstawowe sposoby ich leczenia, a także przekazuje cenne porady ? od tego, jak radzić sobie z emocjami towarzyszącymi rozpoznaniu nowotworu krwi, aż do wskazówek dietetycznych, jakże ważnych w codziennym funkcjonowaniu chorego.

Poradnik wypełnia lukę w dostępnych dla chorych źródłach wiedzy na temat tych, względnie rzadkich, jednak bardzo skomplikowanych chorób. Nie da się zaprzeczyć, że wraz ze wzrostem średniej wieku naszego społeczeństwa, częstość wykrywania nowotworów krwi będzie rosła.

Nowotwory krwi to bardzo heterogenna grupa schorzeń, mająca źródło w różnych komórkach ciała, mająca bardzo różny przebieg. To, co je łączy, to niekontrolowany rozrost komórek, które wymykają się spod mechanizmów kontroli w organizmie. Choroba może postępować bardzo szybko, jak w przypadku ostrych białaczek szpikowych (OBSz), lub powoli, jak w przypadku przewlekłej białaczki limofocytowej (PBL). Ta ostatnia, najczęstsza spośród nowotworów krwi u dorosłych, może również mieć bardzo zróżnicowany przebieg ? o ile u większość chorych nie będzie wymagała aktywnego leczenia, poza baczną obserwacją, o tyle u części z nich, będzie miała przebieg zbliżony do bardzo agresywnych białaczek. Szczególna grupa chorych ma niekorzystnie rokujący wariant choroby, w którym komórki niosą specyficzna mutację genetyczną ? delecję fragmentu chromosomu 17 (del17p).

W ostatnich latach, dzięki lawinowemu rozwojowi badań nad tymi nowotworami, opracowano wiele przełomowych terapii, które zmieniają obraz tych chorób. Świetnymi przykładami są doustne, celowane leki stosowane w przewlekłej białaczce szpikowej (PBSz), czy inhibitory kinaz dopuszczone 3 lata temu do leczenia PBL. Te pierwsze weszły do rutynowego leczenia, podczas gdy te ostatnie wciąż nie mogą doczekać się finansowania, mimo grupy pacjentów, dla których są jedyną szansą na ratowanie życia. Wśród niekwestionowanych metod leczenia białaczek i chłoniaków są przeszczepienia szpiku ? pochodzącego od pacjenta lub dawcy. Są standardem w leczeniu np. szpiczaka plazmocytowego, ostrych białaczek szpikowych, ale już we wspomnianej wcześniej PBL mają ograniczone zastosowanie z racji wieku i stanu zdrowia chorych.

Nowości w leczeniu nowotworów krwi znajdują oddźwięk w wielu niedawnych publikacjach medialnych: polecamy wywiad  dla MedExpress TV  gdzie Jacek Gugulski reprezentujący Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową i Konsylium Pacjentów z Nowotworami Krwi mówi o wyzwaniach dla osób zmagających z chorobą, a także o zmianach, jakie nastąpiły w środowisku organizacji pacjenckich.  https://www.youtube.com/watch?v=wgA6pGjlm5U