“Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go
wymaga czasu. Czas i tak upłynie..."

Aktualności

Zapewne ucieszy Was informacja że wracamy z zajęciami Choreoterapii. Zapraszamy naszych podopiecznych i ich bliskich i przyjaciół :) Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni ul. Grabowo 2 w każdą środę o godz.10.30.
Zabierzcie ze sobą swobodny strój.

Choreoterapia jako ruch i rytm staje się drogą do uzyskania harmonii ciała i umysłu, ułatwiając poznanie siebie i swoich emocji , co szczególnie ważne jest w walce z chorobą.

Dla podopiecznych Fundacji Gdyński Most Nadziei” zajęcia są bezpłatne. Nie jesteś naszym podopiecznym za chcesz uczestniczyć w zajęciach ? Zadzwoń do nas 58/ 661 94 56


Szczęście nadaje sens życiu,

To magia w Twym sercu zaklęta.

Nie pozwól mu zostać w ukryciu,

Podaruj je bliskim na święta!
Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku 2018!
życzy zespół Fundacji " Gdyński Most Nadziei"
A tak zdarza się szczęście w Fundacji.
13 grudnia, z uśmiechem, w sympatycznej, niemalże rodzinnej atmosferze, Fundacja pękała w szwach. 😊
Spotkaliśmy się z potrzeby spotkania😊
Były podziękowania życzenia i plany na 2018. Wszystkim i każdemu z osobna składamy serdeczne podziękowania za wspólny rok,
za obecność , radość bycia z drugim człowiekiem ‚- to buduje nas każdego dnia, to fundament Mostu Nadziei. Na koniec roku bilans BAARDZO pozytywny -11 lat Mostu Nadziei i Wielki Jubileusz Izy - 17 lat od diagnozy (dokładnie 13.12.2000 roku)
Ps. Przepraszamy , że na zdjęciu nie uchwyciliśmy wszystkich, poprawimy się📷😁 Ps. Wszystkich aktywnych uczestników Fundacji , zapraszamy po odbiór świątecznych drobiazgów od firmy Rossmann 😘🛍🎁🎀

 

Drodzy członkowie Akademii Walki z Rakiem,

 

Informujemy,  że zapisy na drenaż limfatyczny na miesiąc styczeń 2018  prowadzone będą 18 grudnia ( poniedziałek ) 2017 od godziny 9.00.

 

Poniżej przypominany reguły zapisów na drenaż limfatyczny:

 • Zapisy na kolejny miesiąc odbywają się wyłącznie telefonicznie 25 danego miesiąca na miesiąc  kolejny od godz. 9.00 ( np. 25 stycznia zapisy na luty)
 • Jeśli 25 wypada w weekend lub święto zapisy odbywają się w kolejnym dniu pracującym. ( np. gdy 25 to sobota , zapisy odbywają się w poniedziałek)
 • Rejestracja działa pod numerem telefonu  58/661 94 56
 • Możliwość skorzystania z masażu co 2 miesiąc.
 • Brak możliwości zarejestrowania osób trzecich - tylko rejestracja osobista

 

Zaprzyjaźniona Fundacja Onko Cafe wydała dla wszystkich potrzebujących poradnik "Hematologia".

Poradnik można pobrać ze strony Fundacji: http://onkocafe.pl/aktualnosci/198-poradnik-hematologia

Oddajemy w Państwa ręce poradnik pt. :Hematologia" publikację, która zawiera najważniejsze informacje o chorobach nowotworowych krwi. Tekst, który powstał dzięki zaangażowaniu specjalistów w poszczególnych dziedzinach, pomaga zrozumieć źródło tych chorób, podstawowe sposoby ich leczenia, a także przekazuje cenne porady ? od tego, jak radzić sobie z emocjami towarzyszącymi rozpoznaniu nowotworu krwi, aż do wskazówek dietetycznych, jakże ważnych w codziennym funkcjonowaniu chorego.

Poradnik wypełnia lukę w dostępnych dla chorych źródłach wiedzy na temat tych, względnie rzadkich, jednak bardzo skomplikowanych chorób. Nie da się zaprzeczyć, że wraz ze wzrostem średniej wieku naszego społeczeństwa, częstość wykrywania nowotworów krwi będzie rosła.

Nowotwory krwi to bardzo heterogenna grupa schorzeń, mająca źródło w różnych komórkach ciała, mająca bardzo różny przebieg. To, co je łączy, to niekontrolowany rozrost komórek, które wymykają się spod mechanizmów kontroli w organizmie. Choroba może postępować bardzo szybko, jak w przypadku ostrych białaczek szpikowych (OBSz), lub powoli, jak w przypadku przewlekłej białaczki limofocytowej (PBL). Ta ostatnia, najczęstsza spośród nowotworów krwi u dorosłych, może również mieć bardzo zróżnicowany przebieg ? o ile u większość chorych nie będzie wymagała aktywnego leczenia, poza baczną obserwacją, o tyle u części z nich, będzie miała przebieg zbliżony do bardzo agresywnych białaczek. Szczególna grupa chorych ma niekorzystnie rokujący wariant choroby, w którym komórki niosą specyficzna mutację genetyczną ? delecję fragmentu chromosomu 17 (del17p).

W ostatnich latach, dzięki lawinowemu rozwojowi badań nad tymi nowotworami, opracowano wiele przełomowych terapii, które zmieniają obraz tych chorób. Świetnymi przykładami są doustne, celowane leki stosowane w przewlekłej białaczce szpikowej (PBSz), czy inhibitory kinaz dopuszczone 3 lata temu do leczenia PBL. Te pierwsze weszły do rutynowego leczenia, podczas gdy te ostatnie wciąż nie mogą doczekać się finansowania, mimo grupy pacjentów, dla których są jedyną szansą na ratowanie życia. Wśród niekwestionowanych metod leczenia białaczek i chłoniaków są przeszczepienia szpiku ? pochodzącego od pacjenta lub dawcy. Są standardem w leczeniu np. szpiczaka plazmocytowego, ostrych białaczek szpikowych, ale już we wspomnianej wcześniej PBL mają ograniczone zastosowanie z racji wieku i stanu zdrowia chorych.

Nowości w leczeniu nowotworów krwi znajdują oddźwięk w wielu niedawnych publikacjach medialnych: polecamy wywiad  dla MedExpress TV  gdzie Jacek Gugulski reprezentujący Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową i Konsylium Pacjentów z Nowotworami Krwi mówi o wyzwaniach dla osób zmagających z chorobą, a także o zmianach, jakie nastąpiły w środowisku organizacji pacjenckich.  https://www.youtube.com/watch?v=wgA6pGjlm5U

„Śmiech to zdrowie” – każdy to wie, jednak co to oznacza w praktyce?

Jak śmiech działa na nasze ciało, umysł, układ immunologiczny?
Jak śmiech może pomóc w drodze do zdrowia?
Jak się śmiać, kiedy nie mam powodów do śmiechu?

Przyjdź na wykład o śmiechu inaugurujący nowy cykl warsztatów „Śmiechoterapii”, który wprowadzi Cię w tematykę śmiechu z zupełnie innej strony, niż dotychczas.

Zapraszamy  w środę o godz. 11.00 dnia 27 września 2017 do Młodzieżowego Domu Kultury  ul. Grabowo 2 piętro III. Zalecany strój sportowy.


Podczas krótkiej sesji śmiechoterapii na zakończenie wykładu będziesz mieć okazję poczuć i sprawdzić, jak śmiech wpływa na Ciebie.

Dotlenienie organizmu, redukcja stresu, poprawa krążenia i doświadczenie dziecięcej, beztroskiej radości – niezależnie od wieku!

Jest udowodnione naukowo, że nasze ciało nie rozróżnia pomiędzy śmiechem sztucznym
a prawdziwym. W obu przypadkach dostaje dużą dawkę tlenu, energii i dobrego samopoczucia.

Podczas warsztatów specjalne ćwiczenia i odpowiednia dynamika pozwalają przejść od śmiechu wywołanego na życzenie do śmiechu naturalnego.

Śmiechoterapia jest okazją do wspólnej, zdrowej zabawy, momentem na relaks i porzucenie złych emocji.

Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć, dlatego zapraszamy z serdecznym uśmiechem!

Z początkiem kwietnia wystartował program rehabilitacji psychoruchowej NOWA JA!

Do programu zostało zakwalifikowanych 10 Pań , które zostały objęte szerokim programem warsztatów.

Liczymy, że uczestnicy szybko odnajdą nowe wiosenne  siły zarówno fizyczne jak i psychiczne :)

Cel  programu:

Usprawnienie fizyczne jak i psychiczne pacjentek po zabiegu mastektomii z uwzględnieniem drenażu limfatycznego , porad wizażysty i dietetyka oraz warsztatów psychologicznych.

Zajęcia w ramach programu odbywać się będą w ramach następującego harmonogramu:

 • Drenaż limfatyczny – 10 spotkań, każde po 45 minut, siedziba Fundacji
 • Dietetyk - 3 spotkania , na początek , w środku i na końcu cyklu warsztatowego. Termin spotkań indywidulanie ustalony z dietetykiem, miejsce wskazane przez dietetyka.
 • Wizażystka- 1 spotkanie 2 godzinne , miejsce wskazane przez wizażystkę
 • Warsztaty psychologiczne – cykl 5 spotkań, siedziba Fundacji:
 • 1 spotkanie 12.04.2017 ( środa )godzina 16.00-17.45
 • 2 spotkanie 26.04.2017 ( środa) godzina 16.00-17.45
 • 3 spotkanie 10.05.2017 ( środa) godzina 16.00-17.45
 • 4 spotkanie 24.05.2017 ( środa) godzina 16.00-17.45
 • 5 spotkanie 07.06.2017 ( środa) godzina 16.00-17.45

Program mogliśmy zrealizować dzięki darowiznom i wpłatom z 1% ;

KRS Fundacji 0000262786

Znalezione obrazy dla zapytania zdjęcia spotkanie

„Odważni Wygrywają” to hasło kampanii społeczno-edukacyjnej na temat profilaktyki raka jądra, kierowanej do mężczyzn między 17 a 35 rokiem życia, najbardziej zagrożonych zachorowaniem. Podczas konferencji prasowej , która będzie miała miejsce na tegorocznym 42 Festiwalu Filmów Fabularnych zaprezentowany zostanie spot filmowy promujący profilaktykę nowotworową autorstwa Urszuli Morgi, absolwentki Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Udział w spotkaniu weźmie udział też Małgorzata Marmajewska, prezes Fundacji Gdyński Most Nadziei. Wszystkich dziennikarzy i zainteresowanych zapraszamy.

Konferencja Fundacji "Gdyński Most Nadziei"

19 września | 11:00 - 11:30 | Gdyńskie Centrum Filmowe - Sala Morskie Oko

Szanowni Państwo, 
 
z dumą informujemy, że gdyńska kampania „Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jądra” została wyróżniona nagrodą Jaskółki Nadziei 2017.

21 marca, w Warszawie, podczas VI Forum Pacjentów Onkologicznych, organizowanym przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych, odebraliśmy wyróżnienie Jaskółki Nadziei dla kampanii Odważni Wygrywają.

W uzasadnieniu Kapituła nagrody napisała: „za unikatowy w skali kraju projekt profilaktyki raka jąder, za szerzenie świadomości i przełamywanie tabu dotyczącego tego nowotworu, stanowiącego zagrożenie życia młodych mężczyzn”

Inspiracją do zainicjowania kampanii Odważni Wygrywają, w roku 2009, była prawdziwa historia, młodego gdynianina, u którego zdiagnozowano raka jądra . Celem kampanii jest prowadzenie działań profilaktycznych poprzez edukację w zakresie rozpoznawania nietypowych zmian oraz zwrócenie społecznej uwagi na zagrożenie występowania tego rodzaju raka.