“Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go
wymaga czasu. Czas i tak upłynie..."

...do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w ramach AKADEMII WALKI z RAKIEM

razem_r_ce.jpg

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB Z DIAGNOZĄ CHOROBY NOWOTWOROWEJ

GRUPA WSPARCIA, to miejsce gdzie zdobędziecie Państwo wiedzę na temat mechanizmów powstawania chorób jak i procesów zdrowienia. Poznacie praktyczne, psychologiczne narzędzia i metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach dnia codziennego.

W atmosferze zrozumienia i bezwarunkowej akceptacji, ale przede wszystkim wśród osób z podobnym doświadczeniem, wypracujecie własne formy funkcjonowania w codzienności, zmienionej na wskutek diagnozy choroby nowotworowej. Uczestniczący w grupach wsparcia prowadzonych przez psychologa, zdobywają *racjonalną wiedzę na temat choroby nowotworowej, jak i sposobów radzenia sobie w trudnej sytuacji, jaką jest proces chorobotwórczy oraz dylematy związane z decyzją o podjęciu działań zmierzających do mobilizacji organizmu jak i wzmocnienia układu immunologicznego.

Podczas sesji terapeutycznych Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję wypowiedzenia i rozwiązania trapiących ich problemów. Praca z przekonaniami, uświadamianie sobie znaczenia własnych stanów emocjonalnych na procesy intra- i interpersonalne, redukcja stresu poprzez wypracowanie technik relaksacyjnych, ćwiczeń oddechowych połączonych z wizualizacją, usprawnianie procesu komunikacji – to zaledwie kilka elementów programu, jakie oferuje Akademia Walki z Rakiem swoim Uczestnikom.

Spotkania grup wsparcia trwają trzy miesiące. Każde spotkanie trwa 2 godziny.

WAŻNE!!!

Każda z grup, do trzeciego spotkania jest grupą otwartą, umożliwiając uczestnikom zapoznanie się z procesem grupowym, jak również podjęcie decyzji o uczestnictwie w regularnych spotkaniach grupowych. Od trzeciego spotkania grupy konstytuują się, stając się grupami zamkniętymi, co kształtuje poczucie bezpieczeństwa, sprzyjając tym samym otwartości oraz zacieśnianiu więzi między uczestnikami grupy.

GRUPY WSPARCIA DLA RODZIN I BLISKICH OSÓB CHORYCH

TRWAJĄ ZAPISY DO NOWEJ GRUPY – zapraszamy !!!